Nauka pierwszej pomocy zamiast mandatu

Akcja

Na terenie krajów Unii Europejskiej prowadzona była akcja pod nazwą Road Safety Days, czyli „Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Zaangażowali się  w nie wodzisławscy stróże prawa oraz strażacy. Tego dnia kierujący, którzy popełniali drobne wykroczenia mogli liczyć na szczególny rodzaj kary.

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z wizją zero – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników – przekonują policjanci.

- reklama -

Nauka zamiast kary

Prowadzone przez policjantów ruchu drogowego i strażaków działania miały na celu uświadomienie wszystkim użytkownikom drogi, że bezpieczeństwo na drogach w ogromnej mierze zależy od nich samych, od ich decyzji i postaw. Policjanci w tych dniach, zamiast karać za drobne wykroczenia drogowe mandatami, przewidzieli dla kierujących inne zdanie… Była to nauka udzielania pierwszej pomocy, którą wraz ze stróżami prawa zaprezentowali wodzisławscy strażacy, biorący udział w akcji.

– Mamy nadzieję, że niezależnie od sposobów zakończenia policyjnej kontroli kierujący, którzy podczas działań popełniali drobne wykroczenia drogowe i zostali zatrzymani do kontroli, zadbają o bezpieczeństwo na drodze poprzez stosowanie się do ograniczeń prędkości i dostosowanie jej do panujących warunków na drodze, a dzięki krótkiemu szkoleniu z pierwszej pomocy będą wiedzieli jak zareagować w sytuacji, gdy ktoś jej będzie potrzebował – mówią przedstawiciele KPP w Wodzisławiu Śląskim.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj