PWSZ: Studenci odrzucili kandydaturę na prorektora. Oświadczenie rektora

Dr Paweł Strózik
Rektora PWSZ dr Paweł Strózik

Rektor PWSZ dr Paweł Strózik wydał oświadczenie, w którym informuje o tym, że samorząd studencki odrzucił zaproponowaną przez niego kandydaturę na prorektora ds. dydaktyki i studentów. 

Minął 21 dzień urzędowania na stanowisku rektora dra Pawła Strózika. W oświadczeniu, jakie nagrano, rektor podał, że podjął próbę uzgodnienia z samorządem studenckim prorektora ds. dydaktyki i studentów. Spotkanie z samorządem studenckim przebiegło w miłej atmosferze i kandydatura zaproponowana przez niego uzyskała wstępną aprobatę – informuje rektor. Jednak po pięciu dniach przekazano uchwałę Rady Uczelnianej Samorządu z negatywną opinią. Zdaniem dra Pawła Strózika kandydatura była bardzo dobra, a obecna sytuacja mocno utrudnia funkcjonowanie uczelni. Rektor zgłosił kolejną kandydaturę, ale samorząd jak dotąd nie odebrał pisma.

- reklama -

Dr  Strózik poinformował też o tym, że otrzymał  z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wezwanie do przeprowadzenia ponownych wyborów do Senatu, Kolegium Elektorów i na rektora uczelni. Jego zdaniem wybory na rektora uczelni były świętem demokracji. Dr Strózik przekaże więcej informacji po prawnej analizie całej sytuacji.

Na koniec rektor przekazał, że 1 października o godz. 11.00 w RCK DK Strzecha zaplanowano inaugurację nowego roku akademickiego.

https://www.facebook.com/PWSZ.w.Raciborzu/posts/4707344479283436

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj