Road Safety Days z raciborską drogówką

Road Safety Days

Od 16 do 22 września raciborska drogówka uczestniczyła w akcji Road Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Drogowego. Policjanci w rozmowach z kierowcami podkreślali, że wyjeżdżając na drogi bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Głównym celem akcji realizacja założenia wizji zero, czyli dążenie do zerowej liczby wypadków drogowych oraz ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym, a także promowanie wśród kierujących świadomej i odpowiedzialnej jazdy. Zaangażowane są w nią wszystkie podmioty, które na co dzień zajmują się zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Raciborskich policjantów w akcji wspierali funkcjonariusze Straży Miejskiej.

- reklama -

Prowadzone działania przez raciborską drogówkę na drodze miały na celu uświadomienie wszystkich użytkowników drogi, że bezpieczeństwo na drogach w ogromnej mierze zależy od nich samych, od ich decyzji i postaw. Policjanci w rozmowach z kierowcami podkreślali również to, że wyjeżdżając na drogi bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

18 września, w ramach działań, przedstawiciele raciborskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej spotkali się z dziećmi w Przedszkolu nr 10 w Raciborzu. Pociechy poza wiedzą teoretyczną miały możliwość zademonstrowania swoich praktycznych umiejętności.

Akcja Road Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego) była prowadzona od 16 do 22 września, w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj