Wieczór autorski Marka Rapnickiego 9 października

Promocja książki
Najnowszy tom wierszy Marka Rapnickiego

Wieczór autorski Marka Rapnickiego będzie poświęcony promocji jego najnowszego tomu wierszy pt. „Pan Amo prosi o głos”. 

9 października o godzinie 17:00 w RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38) odbędzie się wieczór autorski Marka Rapnickiego poświęcony promocji jego najnowszego tomu wierszy pt. „Pan Amo prosi o głos” (TEST, Lublin 2020). Rozmowa z autorem oraz recytacje Grażyny Tabor i Jerzego Dębiny przeniosą gości w rejony odwiedzane od zawsze przez dobre duchy poezji!

- reklama -

Jeśli potrzebujecie większej zachęty, to polecamy przeczytać recenzję najnowszego tomiku Marka Rapnickiego, autorstwa poety Krzysztofa Lisowskiego:
,,Świadectwo, zachwyt, obowiązek, spojrzenie w przeszłość, kontemplacja piękna, zakochanie. Co to być może? To autobiografia – biografia własna i pokolenia, którego dojrzałość spełniała się dwadzieścia lat przed końcem ubiegłego stulecia, a teraz przyszedł czas zbiorów, pierwszych znaczących podsumowań. Kto jest autorem i bohaterem tej książki lirycznej, tego wielotematycznego wyznania? Homo viator, wytrawny wędrownik, czytelnik i badacz słowa, kolekcjoner, miłośnik architektury, malarstwa i muzyki, piewca kultury łacińskiej i świata ukształtowanego przez wartości Rzymu, Italii, ale też i wieszcz rodzimego świata, przeszłości i teraźniejszości, gdzie obok współczesnego Lublina czy Krakowa są jeszcze – na zawsze w sercu – Wilno i Lwów. Twórca o wielu apetytach i nienasyconej ciągle ciekawości. Dwóch wielkich nauczycieli wskazuje mu drogę: Miłosz i Herbert, w których myślach i frazach przegląda się teraz dykcja Marka Rapnickiego. Zaprawdę, takie książki pisze się raz, bo tworzy się je w „wypełnienia łunie”, w pełni swojego czasu, w złotej godzinie najlepszego światła, które rozjaśnia los, życie, przynosi zrozumienie.’’

Wstęp wolny

/RCK oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj