Kursy zawodowe w ramach projektu „Biblioteka bez barier” [ZDJĘCIA]

Kursy zawodowe realizowane w ramach projektu Biblioteka bez barier nabierają tempa! Jeszcze w wakacje zrealizowano kurs komputerowy ECDL BASE i ECDL PTI Standard a z początkiem września, ku radości większości pań, odbył się kurs wizażu i stylizacji.

W dzisiejszych czasach umiejętność obsługiwania programów komputerowych to podstawa! Chcąc podnieść swoje kompetencje na rynku pracy, uczestnicy projektu Biblioteka bez barier wzięli udział w kolejnym kursie zawodowym – tym razem zdobywając międzynarodowy certyfikat umiejętności komputerowych ECDL. W trakcie kursu poznali m.in. podstawy pracy z komputerem, podstawy pracy w sieci i arkusze kalkulacyjne a także nauczyli się przetwarzać teksty. Kolejnym etapem był kurs zaawanasowany ECDL PTI Standard w trakcie którego grupa zapoznała się z takimi tematami jak użytkowanie baz danych, grafika menadżerska i prezentacyjna oraz IT Security.

- reklama -

Udziałem we wrześniowym kursie były z kolei zainteresowane niemal wszystkie uczestniczki projektu Biblioteka bez barier! W dniach 1-10 września w bibliotece odbył się kurs zawodowy wizażysta-stylista. W pierwszym tygodniu, uczestniczki kursu m.in. zdobyły podstawowe informacje dotyczące materiałów i kosmetyków wykorzystywanych w pracy kosmetyczki, nauczyły się określać rodzaje cery klientów, sposoby radzenia sobie z niedoskonałościami a także omówiły zasady pielęgnacji twarzy. Najwięcej uwagi poświęcono jednak praktyce – uczestniczki pod fachowym okiem prowadzącej nauczyły się wykonywać makijaż dzienny, wieczorowy czy biznesowy. Kolejny tydzień zajęć poświęcono stylizacji. Uczestniczki poznały m.in. zasady kreowania własnego wizerunku, dress code, nauczyły się określać budowę ciała oraz zasady łączenia kolorów.

Oba kursy zakończyły się certyfikowanymi egzaminami.
Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj