Urząd Miasta w Rydułtowach apeluje do kierowców

Holowanie
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

Urząd Miasta w Rydułtowach zmaga się z problemem nieprawidłowego parkowania kierowców w strefie zamieszkania.

Na terenie miasta Rydułtowy wiele dróg oznakowanych jest znakami „Strefa zamieszkania” D-40. Dla uczestników ruchu drogowego oznacza to że:

- reklama -
  • pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami
  • prędkość pojazdów ograniczona jest do 20 km/h
  • pozostawienie pojazdu na postoju jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach
  • kierujący pojazdem wyjeżdżający ze „strefy zamieszkania” jest włączającym się do ruchu co jest jednoznaczne z koniecznością zachowania szczególnej ostrożności oraz ustąpienia pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu.

Wyjeżdżając ze strefy zamieszkania kierowca informowany jest znakiem D-41 Koniec strefy zamieszkania.

– Niestety w strefie zamieszkania kierowcy bardzo często nie stosują się do przepisów i parkują gdzie się tylko da, w miejscach niewyznaczonych. Pamiętajmy, że parkując w niedozwolonym miejscu nie tylko narażamy się na mandat, ale również powodujemy zagrożenie w ruchu drogowym. Nieprawidłowo zaparkowane samochody tamują ruch na drodze, często uniemożliwią wyjazd z posesji, przez co mogą utrudniać pracę służb ratunkowych Policji, Straży Pożarnej czy Pogotowia Ratunkowego. Z problemem nieprawidłowego parkowania mamy notorycznie do czynienie w rejonie targowiska, w szczególności w dni targowe. Przypominamy, że rejon targowiska to strefa zamieszkania, gdzie pozostawienie pojazdu na postoju jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach. Strażnicy Miejscy starają się reagować na bieżąco w przypadku łamania przepisów dotyczących parkowania i podejmują czynności względem kierowców. Kierowcy mogą też otrzymać ulotkę z apelem o prawidłowe parkowanie – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Rydułtowach.

/UM Rydułtowy oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj