W tym roku bez kolędy. Jest decyzja Archidiecezji Katowickiej

Kolęda
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

O rezygnacji z tegorocznych wizyt duszpasterskich poinformował Wydział Duszpasterski katowickiej Kurii Metropolitalnej. Nie podjęto jeszcze decyzji w diecezji opolskiej i gliwickiej. Zmiany mają związek, rzecz jasna, z pandemią koronawirusa.

W tym roku wierni z archidiecezji katowickiej nie przyjmą w swoich domach tradycyjnej kolędy. To efekt sytuacji epidemiologicznej w kraju. W związku z taką decyzją wizyty duszpasterskie nie odbędą się w Raciborzu-Brzeziu, gminie Kornowac, a także w powiecie wodzisławskim i rybnickim. „Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy” – podano w komunikacie. Zamiast tego zaproponowano, aby duszpasterze odprawili msze w intencji parafian z poszczególnych ulic.

- reklama -

Decyzja o kolędzie nie zapadła jeszcze w diecezji opolskiej (Racibórz bez Brzezia, gmina Krzyżanowice, Krzanowice, Rudnik i Pietrowice Wielkie) oraz w diecezji gliwickiej (gmina Kuźnia Raciborska oraz Nędza).

Przypomnijmy, według danych z wczoraj (27.09) w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w sumie do 87 330. Zmarły 2 432 osoby, wyzdrowiało 67 904. W powiecie raciborskim w ostatniej dobie pojawiło się jedno nowe zakażenie, a także jedno ozdrowienie. Więcej tutaj: Koronawirus: Jedno zakażenie i jedno ozdrowienie w powiecie raciborskim

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj