Raciborskie przedszkola wzbogaciły się o nowy sprzęt

Przedszkole
Ruszył projekt, którego beneficjentami są przedszkolaki.

Dzięki pozyskanym środkom w wysokości 1 miliona 500 tys. złotych przedszkola zaopatrzyły się już w pomoce dydaktyczne i multimedialne.

W marcu tego roku w dwunastu miejskich przedszkolach ruszyła realizacja projektu pn. „Wysoka jakość edukacji przedszkolnej w mieście Racibórz”. Bezpośrednimi beneficjentami projektu jest blisko 600 dzieci i 88 nauczycieli. Dzięki pozyskanym środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w wysokości 1 miliona 500 tys. złotych przedszkola zaopatrzyły się już w pomoce dydaktyczne i multimedialne. Oferta zajęć wzbogacana jest o zajęcia dodatkowe: logopedyczne, ergoterapii – czyli aktywizowanie uczestników w codziennych sytuacjach życiowych, arteterapii, terapii ręki, bajkoterapii, czy zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Trwa rekrutacja uczestników zajęć. Dodatkowo ruszyła już część szkoleń kierowanych do nauczycieli. W ramach projektu mają oni możliwość poszerzenia swoich kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach m. in. z terapii metodą Tomatisa z rozwoju psychoruchowego.

- reklama -

Projekt realizowany jest w 12 raciborskich przedszkolach dla których organem prowadzącym jest miasto Racibórz w okresie od marca tego roku do czerwca 2021 r. i będzie kontynuowany w latach następnych. Miasto pozyskało już dofinansowanie z RPO na kontynuację działań na kolejnych 16 miesięcy. Wartość II projektu to 1 mln 823 tys zł.

Grupę docelową w ramach projektu stanowią dzieci w wieku przedszkolnym, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Jednak z części zakupionych pomocy korzystają wszystkie przedszkolaki. Przykładem jest uwielbiany przez maluchów magiczny dywan – interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych.

Podobny projekt realizowany jest także w raciborskich szkołach podstawowych. We wrześniu Miasto pozyskało na jego realizację blisko 3 mln zł. Beneficjentami tych środków jeszcze w tym roku szkolnym będzie grupa 1001 dzieci i 160 nauczycieli z sześciu raciborskich podstawówek oraz czterech zespołów szkolno-przedszkolnych.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Wyposażenie godne pozazdroszczenia. Szkoda, że w wielu placówkach nic się nie zmienia od lat i maluchy nie mają takich warunków do nauki. W dzisiejszych czasach znalezienie ciekawych pomocy dydaktycznych to nie problem, jednak wiele obiektów nie może pozwolić sobie na taki zakup. Moim zdaniem wystrój wnętrz też wpływa na samopoczucie dzieci. Ja na to zwracałam ogromną uwagę, bo sama bym nie chciała przebywać wielu godzin w miejscu, gdzie panuje niesprzyjająca atmosfera. Może to zniechęcić smyka już na starcie. Jeśli dziecko nie chce chodzić do przedszkola, to widocznie ma ku temu powody. Zachęcam zapoznać się z wpisem https://zabawkaiwyprawka.pl/blog/dziecko-nie-chce-chodzic-do-przedszkola.html – u nas była z tym lekka przeprawa, ale idzie ku lepszemu 🙂

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj