Jesienna moc atrakcji w raciborskiej bibliotece

biblioteka mipbp raciborz
Fot. MiPBP w Raciborzu

Spotkania autorskie na żywo i online, Ogólnopolska Noc Bibliotek, wykład z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji, wystawa „Drzewa” Piotra Sochy, a dla młodszych urodziny Kubusia Puchatka – to tylko niektóre z atrakcji w październiku.

Październik w raciborskiej bibliotece będzie obfitował głównie w spotkania autorskie. W przestrzeni wirtualnej czytelnicy będą mogli spotkać się z podróżnikiem Robertem Maciągiem, który opowie o swojej podróży na koniec świata; trenerką mentalną Patrycją Chomiczewską, która zdradzi jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną; cenioną pisarką Sylwią Chutnik oraz Marcinem Skrabką z GoodBooks, który powie kilka słów o literaturze grozy. Powrócą także lubiane spotkania na żywo. Bibliotekę odwiedzą Sylwia Majcher – ekspertka od zero waste, pisarki Agnieszka Krawczyk i Marta Matyszczak oraz specjaliści od mediacji w ramach wykładu z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji.

- reklama -

Dzieci ucieszą się na pewno z wystawy „Drzewa” Piotra Sochy, wspólnego świętowania urodzin Kubusia Puchatka, „Czytania w ciemnościach” w bibliotece w Brzeziu czy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W krainie baśni Andersena”. Młodzież z kolei będzie mogła sprawdzić swoją wiedzę w Wielkim Konkursie Wiedzy „Harry Potter”.

Nie zabraknie oczywiście comiesięcznych spotkań klubowych takich jak Klub Malucha na Ostrogu, Biblioteczny Klub Filmowy w Eurece czy „Zrobione w domu – pokazane w bibliotece” przy ul. Żorskiej. Z nowości – w bibliotece w Ocicach ruszą bezpłatne lekcje angielskiego dla dzieci w wieku 3-4 lat, a w Brzeziu spotkania z pasją dla seniorów.

Październik będzie również twórczy. W ramach Nocy Bibliotek odbędą się warsztaty „Zaprojektuj własną rabatę miododajną”, które poprowadzi dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej Elżbieta Skrzymowska oraz warsztaty „Zrób to sam – jesienny wianek na drzwi”. Zapisy przyjmowane są telefonicznie: 32 415 37 24 wew. 23.

Szczegółowe terminy spotkań można znaleźć w kalendarzu na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl/pl/site/kalendarz.html.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj