Prezydent Polowy: Nowy żłobek do końca przyszłego roku

100 dzieci w 4 oddziałach, dobra lokalizacja, nowy, funkcjonalny i pozbawiony barier architektonicznych budynek z własną kuchnią, placem zabaw i ekologicznymi rozwiązaniami, takimi jak instalacje solarne i fotowoltaiczne – tak ma wyglądać nowy publiczny żłobek w Raciborzu.

Żłobek powstanie jeszcze w 2021 roku. Nowa placówka uzupełni ofertę żłobka na Słonecznej.

- reklama -

– Inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i stanowi realizację jednego z punktów 10-tki Polowego. Chcąc poprawić mieszkańcom dostępność do usług żłobkowych podjąłem decyzję o lokalizacji obiektu na Ostrogu przy ul. Bielskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola nr 24. Inwestycję chcę zrealizować w oparciu o środki rządowe z programu Maluch+. Wniosek wraz z dokumentacją projektową złożymy w ciągu najbliższych dni. Żłobek wybudujemy do końca przyszłego roku. – informuje prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Budynek żłobka zgodnie z założeniami ma być obiektem parterowym o powierzchni 740 m2. Każdy z czterech oddziałów ma mieć 80 m2 powierzchni i przynależny sobie taras. Środki na jego budowę i funkcjonowanie przez okres pierwszych dwóch lat mają pochodzić z rządowego programu Maluch+.

W załączeniu poglądowe wizualizacje obiektu z projektu funkcjonalno-użytkowego.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj