GCK w Nędzy zaprasza na spotkania w ramach Inicjatyw Lokalnych 2020

gck nedza
GCK w Nędzy zaprasza na kolejne spotkania w ramach Inicjatyw Lokalnych 2020

Tym razem prelegentami i prowadzącymi warsztaty będą sami mieszkańcy gminy Nędza, którzy pragną podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i pasją.

W najbliższy piątek i w sobotę odbędą się kolejne warsztaty i spotkania w ramach projektu „Przystanek Kulturalny Nędza” realizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy. Tym razem prelegentami i prowadzącymi warsztaty będą sami mieszkańcy gminy Nędza, którzy pragną podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i pasją.

- reklama -

W piątek 2 października, o godz. 16:30 w Łęgu przy ul. Wita Stwosza 1, odbędą się warsztaty pt. „Co możemy zrobić z ziół”. Uczestnicy wysłuchają krótkiego wykładu lokalnego zielarza – Leona Wolnika, który opowie o otaczających nas ziołach i ich właściwościach zdrowotnych. Następnie pod okiem Mireli Pieli wykonają wianki i kompozycje florystyczne z wykorzystaniem żywych kwiatów, ziół i innych naturalnych elementów występujących w przyrodzie. Zapisy na spotkanie odbywają się u Edyty Pali pod numerem: 721 711 811.

W tym samym dniu, o godz. 18.00 GCK zaprasza do Górek Śląskich (sala OSP) na slajdowisko podróżnicze pt. „Z Górek do serca Afryki”. – Podczas spotkania zobaczymy przepiękne zdjęcia Afrykańskiej, dzikiej przyrody i portrety ludzi w obiektywie Łukasza Kałuży. Nasz lokalny pasjonat fotografii i podróżnik opowie nam o swojej wyprawie do Ugandy, którą odbył w 2016 r. – zapowiada GCK. Spotkanie jest pierwszym z kilku zaplanowanych wydarzeń w ramach inicjatywy „Tutaj i na krańcach świata – poznaj zwyczaje, poznaj kulturę” zgłoszonej przez mieszkańców sołectwa. Wstęp otwarty.

W sobotę, 3 października o godz. 16.00 w Górkach Śląskich przy ul. Nowej 11, odbędą się „Warsztaty majsterkowicza DIY (zrób to sam)”. To propozycja skierowana do dzieci powyżej 7 lat, które będą pracowały podczas warsztatów w asyście swojego taty lub mamy. W parach wielopokoleniowych uczestnicy spotkania wykonają własnoręcznie karmniki dla ptaków, które będą mogli zabrać ze sobą do domu. Prowadzący – Bernard Kodura – stolarz-pasjonat z Górek Śląskich. Zapisy na warsztaty odbywają się u pana Łukasza Kałuży pod numerem: 606 237 183.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here