Raciborska w Bełsznicy i Gorzycach oficjalnie otwarta

Inwestycja zakończona

Zakończyła się pierwsza z tegorocznych dużych inwestycji drogowych w powiecie wodzisławskim, która polegała na modernizacji kolejnego odcinka ul. Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy.

Wczoraj (1.10)  na nowo wyremontowanej drodze odbyło się spotkanie z przedstawicielami wykonawcy oraz władzami gminy Gorzyce. Ze strony powiatu w spotkaniu wziął udział starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła, a także powiatowy radny Józef Sosnecki. Gminę Gorzyce reprezentował wójt Daniel Jakubczyk. Nie mogło też zabraknąć kierownictwa Powiatowego Zarządu Dróg: Tomasza Wójcika i Michała Stabli, który nadzorował inwestycję, a także przedstawicieli wykonawcy firmy Marbud z Rybnika.

- reklama -

Starosta podziękował za sprawne zrealizowanie inwestycji i przypomniał, że powiat przy wsparciu finansowym gminy stara się o dofinansowanie modernizacji kolejnego odcinka ul. Raciborskiej z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowa kolejnego odcinka ul. Raciborskiej, o ile dojdzie do skutku, ze względu na zakres i koszt planowana jest w cyklu dwuletnim (2021-2022). Modernizacja ma objąć prawie dwukilometrowy fragment od miejsca zakończenia tegorocznego etapu inwestycji w Bełsznicy aż do skrzyżowania z ul. Sportową w Rogowie. W ramach zadania przewidziano obok kompleksowej przebudowy drogi również budowę i przebudowę chodników, wykonanie nowej kanalizacji deszczowej, renowację i przebudowę murów oporowych, przebudowę sieci elektroenergetyczne oraz wykonanie zatoki autobusowej. Szacowany koszt to 13,5 mln zł.

Tegoroczna inwestycja była znacznie tańsza. Jej koszt wyniósł ostatecznie ponad 5,5 mln zł. Dzięki temu całkowicie zmodernizowany został kolejny prawie półtorakilometrowy odcinek równej jak stół jezdni wraz z infrastrukturą techniczną, chodnikami oraz ścieżką rowerową.

/SP w Wodzisławiu Śląskim oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here