Gdzie znaleźć dobre oferty pracy w Katowicach? Nasz poradnik

Gdzie znaleźć dobre oferty pracy w Katowicach
Gdzie znaleźć dobre oferty pracy w Katowicach

Poszukiwanie pracy w dużym mieście jest prostsze niż w małych miejscowościach, ponieważ dostępnych jest dużo więcej stanowisk. Decydując się na szukanie zatrudnienia w Katowicach, warto przede wszystkim zajrzeć na ogólnopolskie serwisy z ofertami pracy, a także skoncentrować się na budowaniu relacji biznesowych.

Dobre CV na początek

- reklama -

Dotychczasowe badania wykazały, że przeciętnie pracodawcy spędzają tylko 6 sekund na analizie CV. Oznacza to, że konieczne jest stworzenie swojego dokumentu aplikacyjnego w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę rekrutera jak najszybciej, albo zatrzymać ją jak najdłużej. Dobre CV charakteryzuje się następującymi cechami:

  • wydzielone sekcje: edukacja, doświadczenie zawodowe, szkolenia, kompetencje – wszystko powinno zmieścić się na jednej stronie A4,
  • dostosowanie się do wymagań pracodawcy, zawartych w ogłoszeniu,
  • stworzenie dodatkowo listu motywacyjnego lub portfolio (przydaje się ono w przypadku takich zawodów jak grafik, architekt, copywriter, informatyk),
  • podkreślenie w CV swoich osiągnięć zawodowych.

Warto pamiętać o tym, że dobre CV nie powinno być za długie, ponieważ jest ono wizytówką. W sytuacji, gdy pracodawca będzie chciał zdobyć więcej informacji na temat edukacji lub doświadczenia zawodowego kandydata, na pewno dopyta o to na rozmowie kwalifikacyjnej.

Ogólnopolskie serwisy z ogłoszeniami

Stworzenie dobrego CV to tylko pierwszy krok, ponieważ następnym jest wybór miejsc, w których można znaleźć ciekawe oferty pracy. Dobrym rozwiązaniem są ogólnopolskie serwisy z ogłoszeniami, na przykład aplikuj.pl, czyli portal, który łączy w sobie wiele ciekawych funkcjonalności. Z łatwością można tutaj wyselekcjonować wybrane oferty pracy i dopasować je do sowich oczekiwań, doświadczenia zawodowego i kwalifikacji. Ogólnopolskie portale z ofertami są naprawdę dobrym rozwiązaniem, ponieważ kandydaci z Katowic znajdą tu sporo ciekawych firm, a dodatkowo mogą poszukiwać pracy zdalnej.

Urzędy Pracy

Osoby, które od dawna nie są w stanie znaleźć dla siebie odpowiedniego miejsca zatrudnienia, mogą zarejestrować się w Urzędzie Pracy w Katowicach. W ten sposób od razu kandydat nabywa prawa do ubezpieczenia zdrowotnego, jednak musi meldować się w urzędzie co jakiś czas i spędzić trochę czasu na żmudnej dokumentacji oraz staniu w kolejkach. Rejestracja w urzędzie daje jednak dodatkowe możliwości, na przykład uzyskanie dotacji na założenie działalności, bezpłatny dostęp do szkoleń i kursów, oraz inne opcje zatrudnienia. Warto jednak zaznaczyć, że spora część ofert w Urzędzie Pracy to zatrudnienie za minimalną krajową lub w formie stażu, gdzie wynagrodzenie jest jeszcze niższe. Pod tym względem dużo bardziej opłacalne jest poszukiwanie pracy na ogólnopolskich portalach.

Zdobywanie biznesowych znajomości 

Obecnie coraz większe znaczenie ma zdobywanie znajomości biznesowych i networking. Kandydaci powinni zarejestrować się w mediach społecznościowych, na specjalnych portalach zawodowych. Publikowane są tam oferty pracy, a dodatkowo można nawiązać kontakty z rekruterami lub przedstawicielami firm. Istnieją także możliwości dodawania swoich umiejętności i potwierdzania ich za pomocą krótkich testów. Warto pamiętać o tym, że networking powinien być raczej dodatkiem do pozostałych działań, ponieważ sam w sobie nie zawsze przynosi rezultaty.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj