Kultura: on/off. Teatr pudełkowy, czyli jak zbudować teatr kamishibai [WIDEO]

teatr
Kultura: on/off. Teatr dziecka cz .4

Ostatni odcinek z części „Teatr dziecka” projektu Kultura:on/off prowadzi Monika Kubica-Skaba z córką Zosią oraz aktorkami teatru Miodzio: Alicją i Emilką.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na ostatni odcinek warsztatów z cyklu „Teatr dziecka” realizowanych w ramach ministerialnego projektu „RCK Kultura: on/off”. Zajęcia pt. „Teatr pudełkowy – czyli jak zbudować teatr kamishibai” poprowadzi ponownie Monika Kubica-Skaba. Towarzyszyć jej będą podobnie jak w pierwszym odcinku: córka Zosia (3 lata) oraz aktorki teatru Miodzio: Alicja (10 lat) i Emilka (10 lat). Teatr kamishibai wywodzi się, jak nazwa wskazuje, z Japonii, jest teatrem obrazkowym, teatrem ilustracji. – Z dzisiejszego odcinka dowiecie się, jak taki teatr wykonać wspólnie z dzieckiem, z użyciem bardzo prostych przedmiotów. Poznacie również, jaką bajkę wymyśliły i zainscenizowały nasze młode aktorki. Teatr pudełkowy to nie tylko świetna zabawa dla dorosłego i dziecka, ale również niezwykle kreatywna i aktywizująca forma sztuki. I już teraz zapraszamy na finał tej części projektu „Kultura: on/off”! – zachęca RCK.

- reklama -

Realizacja video: Patryk Kogut, Perfect View, Michał Dyja.

„Kultura on/off” to projekt realizowany od czerwca do października przez Raciborskie Centrum Kultury w ramach programu ministerialnego „Kultura w sieci”. Kolejne odcinki już wkrótce. Śledzić informacje można w wydarzeniu i na profilu RCK na Facebooku oraz na Instagramie RCK. Czytaj więcej: Kultura: ON/OFF. Bezpłatne warsztaty online od RCK.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj