Zero waste. Spotkanie z Sylwią Majcher w raciborskiej bibliotece

0
Sylwia Majcher
Sylwia Majcher

To było spotkanie obowiązkowe dla wszystkich gotowych podjąć wyzwanie bardziej świadomego ekologicznie życia.

Statystyczny Polak produkuje rocznie ponad 300 kg śmieci. Jak ograniczać? Jak prawidłowo segregować? I co najważniejsze, jak zaoszczędzić? Gościem online raciborskiej biblioteki w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek była Sylwia Majcher – specjalistka zero waste, autorka bestsellerowych książek.

- reklama -

To było spotkanie obowiązkowe dla wszystkich gotowych podjąć wyzwanie bardziej świadomego ekologicznie życia. Sylwia Majcher – autorka książek „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” i „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania zero waste” przekonywała, że z produktów, które najczęściej trafiają do śmietnika można serwować wyśmienite dania, podpowiedziała jak unikać nadmiaru i robić racjonalne zakupy, a także opowiedziała o skali marnowania jedzenia i wpływu, jaki porzucone odpadki mają na środowisko.

„Mniej używaj! Naucz się mówić nie! Nie wyrzucaj! Naucz się kompostować! Wybieraj tworzywa, które można odzyskać!” – to 5 głównych wytycznych nurtu zero waste, które po kolei omówiła w trakcie spotkania Sylwia Majcher. Ekspertka podzieliła się również z publicznością przepisem na domowy, ekologiczny ocet do czyszczenia, balsam do ust, a także zaprezentowała w formie mini warsztatów, jak wykonać torby na zakupy, dając jednocześnie drugie życie starym, niepotrzebnym ubraniom.

Zapis spotkania z Sylwią Majcher dostępny jest tutaj:

W ramach Nocy Bibliotek miały się również odbyć warsztaty ozdabiania jesiennych wianków na drzwi. Organizatorzy odsyłają zainteresowanych do filmiku instruktażowego i zapewniają, że warsztaty odbędą się w innym, dogodnym terminie.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here