Zero waste. Spotkanie z Sylwią Majcher w raciborskiej bibliotece

Sylwia Majcher
Sylwia Majcher

To było spotkanie obowiązkowe dla wszystkich gotowych podjąć wyzwanie bardziej świadomego ekologicznie życia.

Statystyczny Polak produkuje rocznie ponad 300 kg śmieci. Jak ograniczać? Jak prawidłowo segregować? I co najważniejsze, jak zaoszczędzić? Gościem online raciborskiej biblioteki w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek była Sylwia Majcher – specjalistka zero waste, autorka bestsellerowych książek.

- reklama -

To było spotkanie obowiązkowe dla wszystkich gotowych podjąć wyzwanie bardziej świadomego ekologicznie życia. Sylwia Majcher – autorka książek „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” i „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania zero waste” przekonywała, że z produktów, które najczęściej trafiają do śmietnika można serwować wyśmienite dania, podpowiedziała jak unikać nadmiaru i robić racjonalne zakupy, a także opowiedziała o skali marnowania jedzenia i wpływu, jaki porzucone odpadki mają na środowisko.

„Mniej używaj! Naucz się mówić nie! Nie wyrzucaj! Naucz się kompostować! Wybieraj tworzywa, które można odzyskać!” – to 5 głównych wytycznych nurtu zero waste, które po kolei omówiła w trakcie spotkania Sylwia Majcher. Ekspertka podzieliła się również z publicznością przepisem na domowy, ekologiczny ocet do czyszczenia, balsam do ust, a także zaprezentowała w formie mini warsztatów, jak wykonać torby na zakupy, dając jednocześnie drugie życie starym, niepotrzebnym ubraniom.

Zapis spotkania z Sylwią Majcher dostępny jest tutaj:

W ramach Nocy Bibliotek miały się również odbyć warsztaty ozdabiania jesiennych wianków na drzwi. Organizatorzy odsyłają zainteresowanych do filmiku instruktażowego i zapewniają, że warsztaty odbędą się w innym, dogodnym terminie.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj