Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów „Szczekowyje w Buku” 2020 [ZDJĘCIA]

Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów "Szczekowyje w Buku" 2020

Psie zaprzęgi zdobywają w Polsce coraz większą popularność. W rudzkich lasach miała miejsce kolejna edycja wyścigów

Już po raz III w rudzkich lasach odbyły się Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów „Szczekowyje w Buku”, które zgromadziły pasjonatów psich sportów. Przez dwa dni zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy – łącznie ok. 160 osób, rywalizowali w kilku konkurencjach. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy „Wilczy Pakt” i Klub Psich Zaprzęgów „Sfora”.

- reklama -

W ramach Pucharu Polski odbyły się następujące konkurencje: DB / BJK / bikejoring, DR8 (zaprzęgi z 8 psami), DR6 (zaprzęgi z 6 psami), DR4 (zaprzęgi z 4 psami), DS1 (skuter z jednym psem). DS2 (skuter z 2 psami), DC / CC / canicross.

Zawody odbyły się bez udziału publiczności w pełnym reżimie sanitarnym. Jak powiedziała nam Prezes Klubu Sportowego „Wilczy Pakt” Monika Grzeczyńska, były to najtrudniejsze zawody do zorganizowania ze względu na panującą sytuację.

Psie zaprzęgi zdobywają w Polsce coraz większą popularność, jest to doskonała alternatywa dla ludzi, którzy kochają psy, ruch i przyrodę, a traktują ten sport jako rekreację. Szczególnie, że to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w lesie, ze swoimi czworonogami. To sport dla ludzi pozytywnie zakręconych.

W zawodach psich zaprzęgów rywalizują zespoły składające się z człowieka i jednego lub kilku psów. Taki team musi być doskonale zgrany.

Jak powiedzieli nam zawodnicy: „Bieganie z psem to sport, który może uprawiać prawie każdy. Wystarczy linka z amortyzatorem, szelki dla psa i już można rozpoczynać swoją przygodę. Psie zaprzęgi to nie tylko pasja, to sposób na życie. Łączy nas jedno – psy. W tym sporcie człowiek jest do dyspozycji psa, a pies oddaje z całą swoją miłość, zaangażowanie i wszystkie siły, jakie ma w czterech łapach. Najważniejsza jest radość, jaką czerpią pies i człowiek z tego, że mogą razem wyjść do lasu i aktywnie spędzić czas”.

Iwona Kwapisz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here