Figura Matki Boskiej wróciła do Rud

Figura

Rewitalizowana kolumna z figurą Najświętszej Marii Panny powróciła do Rud. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Rogera i Cysterskiej odbyło się ponowne ustawienie odnowionej figury Matki Boskiej.

Kolumna z figurą Najświętszej Marii Panny była rewitalizowana w ramach projektu „Szlak Matki Boskiej po obu stronach granicy”. Kolumna z figurą powstała w roku ok. 1870 w stylu neobarokowym. Jej autorem jest prawdopodobnie Jan Baltazar Janda. Przez lata figura była malowana różnymi farbami i narażona na działanie czynników atmosferycznych. W czasie renowacji została oczyszczona, uzupełniono ubytki oraz przywrócono jej oryginalny wygląd. Kolumna z figurą Matki Boskiej znów zachwyca swoim pięknem.

- reklama -

Rewitalizacja została przeprowadzona w ramach projektu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia. Projekt realizowany jest we współpracy z miastem Odry. Całkowity koszt projektu to: 47.167,00 Eur z czego dofinansowanie to kwota 30.000,00 Eur (63,60%). Powstanie także mapa z wytyczonym szlakiem maryjnym oraz folder promujący miejsca zaznaczone na szlaku.

/UM Kuźnia Raciborska oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here