Szkoła Mobilna wspiera działania pedagogów ulicy w Raciborzu

mobilna szkola pomocna dlon
Szkoła Mobilna jest narzędziem edukacyjnym do pracy z dziećmi i młodzieżą na podwórkach o wielu zastosowaniach. Fot. UM Racibórz

Szkoła Mobilna to nowy projekt Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny Pomocna Dłoń.

Racibórz jest piątym miastem w Polsce po Warszawie, Krakowie, Bytomiu i Gliwicach – które pracuje ze Szkołą Mobilną.

- reklama -

Szkoła Mobilna jest narzędziem edukacyjnym do pracy z dziećmi i młodzieżą na podwórkach o wielu zastosowaniach. To zarówno tablice edukacyjne i rekreacyjne, przy użyciu których młodzi raciborzanie doskonalą swoje umiejętności z takich przedmiotów jak matematyka, język polski czy wiedza o społeczeństwie, jak i gry i zabawy, dzięki którym młodzi uczą się szanowac prawa innych, poznawać emocje własne i innych dzieci, uczą się empatii. W Raciborzu Mobilną Szkołę prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny Pomocna Dłoń. To nowe narzędzie pracy w rękach pedagogów ulicy, którzy od lat prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą w terenie.

– Starania o pozyskanie mobilnej szkoły rozpoczęliśmy 4 lata temu. Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku organizacja przekazująca to narzędzie MobileSchool.org wysłała przedstawiciela do Stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Sytuacja ta miała miejsce 2 lata temu. Przedstawicielka Grantodawcy prowadziła szkolenie, dokonała przeglądu zasobów Stowarzyszenia oraz oceny czy podołamy w pracy z tym narzędziem. Po pozytywnej weryfikacji ze strony MobileSchool.org nastąpiło przekazanie Mobilnej Szkoły połączone z kilkunastodniowymi warsztatami dla kadry stowarzyszenia w zakresie pracy z mobilną szkołą. Pracę w terenie na dobre rozpoczniemy wiosną. Ale już teraz po kilku warsztatowych dniach mogę powiedzieć, że nasza mobilna szkoła na podwórkach robi furorę. Taka reakcja i zainteresowanie naszych podopiecznych to dla nas prawdziwy powód do radości – relacjonuje Adam Reszka ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny Pomocna Dłoń.

Projekt pracy ze Szkołą Mobilną dofinansowany jest przez Miasto Racibórz.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj