Samoakceptacja = wolność. Spotkanie z Jednooką Wojowniczką w raciborskiej bibliotece [WIDEO]

aneta skrzypek
Spotkanie z Anetą Skrzypek w raciborskiej bibliotece

Pełna pozytywnej energii, którą zaraża innych, potrafiąca cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy dnia codziennego, dająca nadzieję i swoim przykładem łamiąca stereotyp osoby niepełnosprawnej – Aneta Skrzypek była kolejnym gościem online raciborskiej biblioteki.

Aneta Skrzypek, znana pod pseudonimem „Jednooka Wojowniczka”, to pochodząca ze Śląska mówczyni motywacyjna. Posiada tylko jedno oko, ponieważ w dzieciństwie uległa nieszczęśliwemu wypadkowi. Jej historia zatoczyła koło i dzięki swoim doświadczeniom pomaga innym. Jest autorką książki „Jednooka Wojowniczka”, która odpowiada na najczęstsze pytania zadawane przez rodziców dzieci jednoocznych, jak i osób związanych z tematem niepełnosprawności.

- reklama -

W trakcie spotkania w bibliotece Aneta Skrzypek przypomniała słuchaczom, jak ważne jest uświadamianie młodych ludzi, że niepełnosprawność czy jakakolwiek „inność” np. w wyglądzie zewnętrznym, nie może być powodem wykluczania z grupy. Jednooka Wojowniczka przedstawiła publiczności inne osoby, które pomogły jej zaakceptować niepełnosprawność i dały siłę do wspierania innych: Nicka Vujicica – australijskiego mówcę motywacyjnego urodzonego z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn, Madeline Stuart – modelkę z zespołem Downa i Łukasza Krasonia – pierwszego niepełnosprawnego trenera rozwoju osobistego w Polsce. Sporo uwagi poświęciła także tematowi samoakceptacji, „uśmiechaniu się” do swoich wad i zalet oraz afirmacji życia.

W spotkaniu aktywnie uczestniczyli goście na czacie, którzy odważnie dzielili się swoimi doświadczeniami oraz chętnie wchodzili w interakcję z Jednooką Wojowniczką np. szukając odpowiedzi na pytanie „w czym leży nasza wartość?”.

Nagranie spotkania:

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj