Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim bardziej eko

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim bardziej eko

Celem termomodernizacji jest m.in. zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i innych substancji szkodliwych do środowiska i poprawa aspektów zdrowotnych dla lokalnego społeczeństwa.

Zakończyła się termomodernizacja budynku Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śląskim. Obiekt zyskał nie tylko nowy wygląd, ale przede wszystkim stał się bardziej ekologiczny. Tańszy ma być też w eksploatacji. Wszystko dzięki unijnemu projektowi termomodernizacji budynków PZD oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach, którego wartość wynosi ponad 4 mln zł.

- reklama -

W ramach inwestycji budynek PZD został ocieplony oraz wyposażony w nowoczesną kotłownię gazową z zamkniętą komorą spalania. Wymieniona została też stolarka okienna oraz pokrycie dachowe, a także instalacja centralnego ogrzewania, oświetlenie zewnętrzne oraz instalacja odgromowa. Obiekt zyskał ponadto nową fasadę, a z krajobrazu Syryni – zgodnie z zapowiedziami – zniknął komin starej kotłowni. Na budynku pojawiła się natomiast instalacja fotowoltaiczna.

Wykonawcą była wyłoniona w przetargu firma ZRB Budolex Stanisław Oleksy. Całkowity koszt zadania zamknął się w kwocie nieco ponad 1,5 mln zł. Termomodernizacja siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. była możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu, jakie Powiat Wodzisławski pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) na projekt obejmujący również termomodernizację i poprawę efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Jego całkowita wartość to ponad 4 mln zł, a dofinansowanie – około 2,9 mln zł. Wkład własny to z kolei 1,1 mln zł.

Celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i innych substancji szkodliwych do środowiska, poprawa aspektów zdrowotnych dla lokalnego społeczeństwa, zapewnienie wymaganej oszczędności energii, komfortu i bezpieczeństwa, a także obniżenie kosztów eksploatacji i utrzymania obiektów.

fot. Powiat Wodzisławski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj