Do pomocy seniorom dołączył #CyfrowyWolontariusz

Seniorzy
Fot. freepik.com

Do Korpusu Wsparcia Seniorów zapisało się już 10000 osób pomagających 10,7 tys. seniorom, a ponad 130 organizacji młodzieżowych zaangażowało się w akcję.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – wspierajseniora.pl – to inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie osób starszych w trudnych czasach pandemii. Aby ograniczyć ryzyko zarażenia się przez nich koronawirusem, powołano do życia mechanizm łączący osoby, które chcą pomóc z seniorami poprzez instytucje, które takiej pomocy udzielają w normalnych warunkach. Do Korpusu zapisało się już 10000 osób pomagających 10,7 tys. seniorom, a ponad 130 organizacji młodzieżowych zaangażowało się w akcję. Świadczy to o ogromnej skłonności Polaków do wspierania tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy w wyniku pandemii.

- reklama -

Pomagać można nie tylko w codziennych sprawunkach, ale także w adaptacji do cyfrowego świata. Inicjatywa poszerzyła się właśnie o możliwość zgłoszenia chęci pomocy w kwestiach podnoszenia kompetencji cyfrowych u seniora. Każdy z nas może poprzez akcję #WspierajSeniora pomagać innym w korzystaniu z narzędzi do komunikowania się na odległość czy załatwianiu spraw urzędowych przez internet.

Żeby zostać Cyfrowym Wolontariuszem, wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie inicjatywy: https://form.govtech.gov.pl/ankieta/575208/formularz-zgloszeniowy-e-wolontariusz.html.

Ponadto każdy, kto pomaga cyfrowo innym, może otrzymać specjalny certyfikat (https://form.govtech.gov.pl/ankieta/550190/cyfrowy-wolontariusz.html) Cyfrowego Wolontariusza. Za każdy wypełniony Certyfikat Lasy Państwowe zasadzą kolejne drzewo na terenach dotkniętych klęskami żywiołowymi.

A ci, którzy chcieliby poszerzać swoje kompetencje cyfrowe, mają szansę to zrobić biorąc bezpłatnie udział w GovTech Festiwalu. To czas, w którym codziennie można wziąć udział w jakiejś cyfrowej inicjatywie online. Wystarczy wybrać spośród wielu festiwalowych wydarzeń. Wszystkie informacje oraz kalendarz wydarzeń dostępne są na stronie www.govtechfestival.com. Wydarzenia trwają do 29 listopada.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj