W starej szkole w Ciechowicach powstaje izba pamięci [ZDJĘCIA]

izba pamieci ciechowice
W starej szkole w Ciechowicach powstaje izba pamięci

W Ciechowicach będzie można oglądać wystawę prac uczestników warsztatów, które odbyły się w ramach inicjatywy „Starocie to nie śmieci”, a także wystawę fotograficzną. Zostaną tam także zostaną umieszczone historyczne eksponaty.

Realizatorki inicjatywy „Starocie to nie śmieci” biorącej udział w projekcie Gminnego Centrum Kultury w Nędzy pt. Przystanek kulturalny Nędz” w starej szkole w Ciechowicach zaaranżowały wystawę prac uczestników warsztatów, które odbyły się w ramach inicjatywy, a także wystawę fotograficzną, na której upamiętnione są wszystkie projektowe spotkania. Wkrótce w izbie pamięci zostaną umieszczone również historyczne eksponaty – stare, zapomniane przedmioty codziennego użytku znalezione w gospodarstwach domowych na terenie trójwsi, którą stanowią Ciechowice, Łęg i Zawada Książęca.

- reklama -

Jest to ostatnie z zaplanowanych w ramach całego przedsięwzięcia działań. Na terenie wspomnianych trzech sołectw, odbyły się już: warsztaty pszczelarskie pt. „Co możemy zrobić z wosku”, warsztaty zielarskie i plecenia wianków pt. „Co możemy zrobić z ziół” oraz warsztaty wikliny papierowej oraz „Coś z niczego”, czyli warsztaty ozdabiania starych przedmiotów techniką decoupage’u.

Realizatorkom inicjatywy: Edycie Pali, Marcelinie Koszeli, Reginie Pieruszce, Monice Kionce, Mireli Pieli, Katarzynie Syrnik i Monice Jacheć GCK w Nędzy dziękuje za niezwykłe zaangażowanie i piękną współpracę. Oficjalne otwarcie izby pamięci odbędzie się, gdy tylko warunki epidemiczne na to pozwolą.

fot. GCK Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj