Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu gotowy na Akcję Zima 2020

snieg
Akcja Zima

Do podstawowych działań jakimi są zwalczanie śliskości i odśnieżanie, posłuży łącznie 10 jednostek sprzętowych, a na placu składowym zgromadzony jest zapas soli drogowej w ilości ok. 300 ton.

Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu utrzymuje w sezonie zimowym łącznie 260 km dróg zlokalizowanych na terenie powiatu raciborskiego. Z tego 158 km stanowią drogi kategorii powiatowej, a 102 km to drogi wojewódzkie.

- reklama -

Do podstawowych działań jakimi są zwalczanie śliskości i odśnieżanie, posłuży łącznie 10 jednostek sprzętowych – samochody ciężarowe doposażone w pługi odśnieżne, piaskarko–solarki, opłużone ciągniki z piaskarkami. Na placu składowym zgromadzony jest zapas soli drogowej w ilości ok. 300 ton. Kolejność oraz rodzaj działań odbywa się zgodnie z przyjętymi tzw. standardami zimowego utrzymania.

W pierwszej kolejności wykonywane są one na najważniejszych komunikacyjnie trasach, tj. na głównych drogach prowadzących do powiatu raciborskiego, na których występuje największe natężenie ruchu. W sąsiedztwie dróg ustawiane są siatki przeciwśnieżne, które powinny łagodzić zawiewanie jezdni. Łączna długość takich osłon wynosi 9,5 km.

Starostwo powiatowe zwraca się z apelem do kierowców o przystosowanie pojazdów do sezonu zimowego oraz o zachowanie bezpieczeństwa m.in. poprzez dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Czynności zarządców związane z utrzymaniem dróg polegają bowiem na łagodzeniu skutków zimowej aury, a nie ich zapobieganiu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj