Teatr Tetraedr najlepszy w Ogólnopolskich Prezentacjach Teatrów Poszukujących

Teatr Tetraedr
Teatr Tetraedr

11. Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora „Kantoralia” przyniosły raciborskiemu Teatrowi Tetraedr I miejsce.

Do XI Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora Kantoralia zgłoszono 11 spektakli teatralnych, komisja kwalifikacyjna do ścisłego finału wybrała pięć prezentacji konkursowych. Obejrzało je jury w składzie: Bogdan Renczyński, Czesław Drąg i Andrzej Piecuch od 19 września do 29 listopada.

- reklama -

29 listopada jury dokonało oceny wszystkich obejrzanych prezentacji teatralnych i postanowiło przyznać I miejsce i nagrodę ufundowaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego Teatrowi Tetraedr z Raciborza za spektakl „Gwoli jakiejś tajemnicy” w reżyserii Grażyny Tabor.

A tak o samym pobycie opowiada Teatr Tetraedr: „Dane nam było jeszcze we wrześniu zagrać „Gwoli jakiejś tajemnicy” wg W. Gombrowicza w sali wypełnionej po brzegi publicznością. Dane nam było do woli posiedzieć w Kantorówce wśród scenografii „Wielopola, Wielopola”, powłóczyć się po zakamarkach tego świata, pogadać z Miejscowymi, pogapić się na pejzaż okalający ryneczek Wielopolski, poczuć, jak inaczej płynie czas w tych stronach, no i doświadczyć gościnności organizatorów. Za to wszystko dziękujemy!”

Link do fragmentów przedstawienia: https://www.facebook.com/289385511091808/videos/772669249966292/.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj