Ferie zimowe z raciborską biblioteką

biblioteka ferie
Fot. MiPBP w Raciborzu

Biblioteka przygotowała m.in. literacką grę plenerowo-kanapową, warsztaty fotografii kreatywnej, twórcze spotkania online czy wycieczkę do zoo w Opolu.

Gdy wszystko dookoła zamknięte, a za rogiem czai się nuda, z pomocą przychodzi raciborska biblioteka. W ramach nadchodzących ferii zimowych, które odbędą się w terminie od 4-15 stycznia, biblioteka przygotowała m.in. literacką grę plenerowo-kanapową, warsztaty fotografii kreatywnej, twórcze spotkania online czy wycieczkę do zoo w Opolu.

- reklama -

Mimo że oddziały i filie raciborskiej biblioteki są ponownie otwarte dla czytelników od 30 listopada, ferie zimowe, zgodnie z wytycznymi, muszą odbyć się w formule online i w terenie. Dlatego właśnie „Ferie z biblioteką 2021” będą inne niż wszystkie. Pierwszą atrakcją dla dzieci z klas 1-3, 4-6 i 7-8 jest literacka gra plenerowo-kanapowa przygotowana przez bibliotekarzy. Dla najwytrwalszych uczestników przewidziano nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Oprócz gry, w pierwszym tygodniu zaplanowano także spotkanie online z Elizą Piotrowską – autorką i ilustratorką książek dla dzieci m.in. serii: Ciocia Jadzia, Święci uśmiechnięci, Zielone bajki.

W drugim tygodniu biblioteka zaprasza uczniów klas 6-8 szkół podstawowych na warsztaty fotografii kreatywnej w formule hybrydowej. Jeśli sytuacja pandemiczna się nie zmieni, 13 stycznia odbędzie się wycieczka do zoo w Opolu. Na finał znana w Raciborzu trenerka Patrycja Chomiczewska podpowie dzieciom, jak zostać „Super-czytelnikiem” i zaprosi na wspólny trening sportowo-literacki.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy w filiach bibliotecznych i w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12. Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń, w tym karty pracy do wydruku, już wkrótce na stronie internetowej biblioteki – www.biblrac.pl.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj