Coroczny obowiązek ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie

0
pies
Fot. pexels.com

Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu przypomina o obowiązkowym ochronnym szczepieniu psów przeciwko wściekliźnie.

- reklama -

Posiadacze psów na obszarze całego kraju są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Szczepień psów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt.

Kto nie realizuje obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie, podlega karze grzywny. Każdy stwierdzony przypadek uchylenia od obowiązku ochronnego szczepienia psa przeciwko wściekliźnie będzie karany poprzez nałożenie mandatu karnego w wysokości do 500 zł lub skierowaniem sprawy do organów ścigania.

Wyjątek stanowi udokumentowane przez lekarza weterynarii: historia leczenia lub stan zdrowia zwierzęcia będące przeciwskazaniem do szczepienia w wyznaczonym terminie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Raciborzu pod adresem www.piw-raciborz.pl.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here