Zajęcia profilaktyczne w Klubie Łamator [ZDJĘCIA]

Łamator

Zajęcia przeprowadził ratownik medyczny, który przedstawił prezentacje multimedialne dotyczące substancji szkodliwych dla zdrowia, między innymi substancji psychoaktywnych, używek, dopalaczy, narkotyków.

4 i 11 grudnia w raciborskim klubie brazylijskiego jiu jitsu Łamator odbyły się drugie i trzecie z serii tegorocznych zajęć profilaktycznych. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych dzieci, na co dzień trenujących w klubie. Szkolenia przeprowadzone zostały w ramach programu „Sport, zdrowie ju jitsu – wolni od uzależnień” sfinansowanego przez Miasto Racibórz.

- reklama -

Zajęcia przeprowadził ratownik medyczny, który przedstawił prezentacje multimedialne dotyczące substancji szkodliwych dla zdrowia, między innymi substancji psychoaktywnych, używek, dopalaczy, narkotyków. Młodzi ludzie zapoznali się z zasadami pomocy przedmedycznej na fantomach, resuscytacji krążeniowo-oddechowej i pozycji bocznej bezpiecznej. Uczyli się również meldunku z wypadku. Dowiedzieli się,  jak postępować w trakcie złamania, jak usztywniać kończyny oraz opatrywać i bandażować. Na ostatnich zajęciach mieli możliwość zobaczenia i zwiedzenia ambulansu medycznego, gdzie zostały im przedstawione elementy wyposażenia i sprzęt medyczny.

Klub Sportowy Łamator Racibórz pragnie bardzo podziękować firmie Life Ratownictwo Medyczne za przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć oraz Miastu Racibórz za wsparcie.

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj