Jubileusze małżeńskie w gminie Nędza [ZDJĘCIA]

jubileusze nedza
Jubileusze małżeńskie w gminie Nędza

Osiem par z gminy Nędza świętowało 50. rocznicę ślubu.

W 1970 r. stawili się na ślubnym kobiercu Urzędu Stanu Cywilnego i wypowiedzieli wymowne słowa przysięgi: „Świadom praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.” 50 lat później, 21 grudnia, zostali odznaczeni przez Wójta Gminy Nędza Annę Iskała medalami za długoletnie pożycie małżeńskie Prezydenta RP. Uroczystość wręczenia medali została zaplanowana na 9 listopada, jednak wprowadzone obostrzenia związane z pandemią pokrzyżowały plany. Dlatego też wszystkie zaplanowane dla par upominki zostały dostarczone parom do ich domów.

- reklama -

Medale otrzymali: Beer Teodor i Alicja z Nędzy, Kalus Hubert i Krystyna z Nędzy, Wydra Jan i Helena z Babic, Marszołek Franciszek i Maria z Górek Śląskich, Porwoł Franciszek i Barbara z Nędzy, Kowol Hubert i Regina z Nędzy, Adamczuk Adam i Ewa z Nędzy, Mielimonka Henryk i Helena z Górek Śląskich.

60. rocznicę ślubu obchodzili: Śmieszek Walter i Urszula z Nędzy, Bulenda Henryk i Hildegarda z Zawady Książęcej, Kalus Konrad i Krystyna z Zawady Książęcej, Przybyła Helmut i Jadwiga z Nędzy, Ślusarek Kazimierz i Helena z Nędzy.

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Moi rodzice w święta obchodzili kolejną rocznicę ślubu. Zamiast kilku małych prezentów złożyliśmy się z rodzeństwem i kupiliśmy iRobota. Czasami warto kupić jeden a lepszy prezent niż kilka drobiazgów 😉

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj