Ferie zimowe 2021 na Zamku Piastowskim w Raciborzu

zamek piastowski kraina gornej odry
Dzień otwarty z Zamkiem Piastowskim w Raciborzu

Warsztaty ceramiczne, eksperymenty chemiczne, zabawy i animacje z dziećmi, warsztaty plastyczno-historyczne oraz malarstwo sztalugowe – raciborski zamek zaprasza na zajęcia z okazji ferii.

Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował kilka atrakcji z okazji ferii zimowych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, adresowane do uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia odbędą się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych.

- reklama -

Środa, 6 stycznia od 10.00 do 12.00 – Warsztaty ceramiczne

„Nie święci garnki lepią – gliniane dzieła tworzyć może każdy”, nawet Ci, którzy myślą, że nie potrafią. W arkana sztuki ceramicznej wprowadzi uczestników prowadząca zajęcia. Pokaże techniki ręcznego modelowania najprostszych form, posłuży radą i pomocą przy drobnych niepowodzeniach. Uczestnicy stworzą wyroby wykonane ręcznie, jak i z gotowych form. – W miłej i sympatycznej atmosferze czas mija niepostrzeżenie, a nasze dłonie wyczarują prześliczne ozdoby. Być może sami się zdziwimy, że to nasze dzieło – zachęca zamek.

Piątek, 8 stycznia od 10.00 do 12.00 – Eksperymenty chemiczne i ekologiczne kule do kąpieli – warsztaty

W trakcie zajęć będzie mowa o pierwiastkach i pryncypiach alchemicznych. Jednym słowem mówiąc – „chemia da się lubić”. Nie zabraknie efektownych pokazów i doświadczeń do wykonania przez młodych uczestników. Krótkim wykładom towarzyszyć będą eksperymenty. Uczestnicy zajęć wykonają samodzielnie ekologiczne kule do kąpieli, które zapewniają super zabawę w kąpieli oraz będą pięknym i pachnącym prezentem dla bliskich. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Jasińska.

Poniedziałek, 11 stycznia od 10.00 do 12.00 – Zamkowe duchy, zabawy i animacje z dziećmi

– Tropiciele przygód to dociekliwi badacze i czujni obserwatorzy. Odkryjesz w sobie tropiciela podczas zajęć edukacyjnych, które przygotowaliśmy. Nie zabraknie animacji, gier, zabaw ruchowych i zajęć integracyjnych wokół tematyki zamkowej, w trakcie których marzenia z dzieciństwa mogą się ziścić. Każde dziecko będzie mogło zostać królem, królową, czarodziejką, rycerzem lub inną bajkową postacią – zapraszają organizatorzy. Zajęcia poprowadzi Patrycja Chomiczewska – trener mentalny, nauczyciel jogi, instruktor pływania, nauczyciel wychowania fizycznego i fizjoterapeuta.

Środa, 13 stycznia od 10.00 do 12.00 – Warsztaty plastyczno-historyczne

W trakcie zajęć uczestnicy tworzą magiczną mapę z czasów średniowiecza z tajemniczym przejściem pod rzeką Odrą z ukrytymi po drodze skarbami. Przejście to zaczynało się przy zamkowej baszcie, a kończyło w kościele dominikanek pw. św. Ducha, czyli w obecnym raciborskim muzeum.

Piątek, 15 stycznia od 10.00 do 12.00 – Malarstwo sztalugowe

Zajęcia wprowadzą uczestników w świat malarstwa w bezstresowy sposób. W ramach zajęć malować będą martwą naturę. Zajęcia wzbogacone będą też o ćwiczenia z kreatywności. Każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w malarstwie, niezależnie od posiadanych umiejętności czy doświadczenia. Warsztaty mają na celu rozwój osobisty, poznanie nowych sposobów ekspresji, relaksu i rozwoju osobistego.

Zapisy do czwartku 31 grudnia do godz. 11:00. Karta uczestnictwa do pobrania tutaj. Należy ją wypełnić i odesłać na adres: [email protected]. W każdym z zajęć może wziąć udział tylko 12 osób.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Jesteś mężczyzną czy biznesmenką? Potrzebujesz środków na założenie własnej firmy? Potrzebujesz pożyczki, aby spłacić dług, opłacić rachunki lub rozpocząć dobry biznes? Potrzebujesz środków na sfinansowanie swojego projektu? Oferujemy usługi pożyczki gwarantowanej na dowolną kwotę i na całym świecie dla (osób fizycznych, firm, agentów nieruchomości i osób prawnych) z naszym 3% stopą procentową. Więcej informacji prosimy o kontakt E-mail: [email protected]

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj