Racibórz. Noś odblaski – świeć przykładem

Raciborska drogówka rozdała kolejne odblaski

Policjanci zachęcają do noszenia odblasków, podkreślając, że im bardziej jest się widocznym na drodze, tym bardziej jest się bezpiecznym.

Mundurowi z drogówki raciborskiej komendy prowadzą w dalszym ciągu działania „Bezpieczny Pieszy” w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć przykładem”. Napotkanym pieszym wręczali już po raz kolejny opaski odblaskowe i zachęcali do ich noszenia, podkreślając, że im bardziej jest się widocznym na drodze, tym bardziej jest się bezpiecznym.

- reklama -

Okres jesienno-zimowy od zawsze należy do trudnych pod względem bezpieczeństwa pieszych. Policjanci starają się, aby do zdarzeń z udziałem niezmotoryzowanych uczestników ruchu nie dochodziło wcale. Jednak wypadków z ich udziałem wciąż nie brakuje. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego na ciemno. Kolor odzieży wierzchniej ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Korzystanie więc z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa jego widoczność.

Zgodnie z przepisami ustawy „Prawo o ruchu drogowym” piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Raciborscy stróże prawa zachęcają pieszych, aby nosili elementy odblaskowe także w terenie zabudowanym. To naprawdę sprawia, że pieszy staje się bardziej widoczny dla kierującego.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj