Koronawirus. Uczniowie zaczynają ferie zimowe. Kiedy wrócą do szkoły?

ferie zima snieg
Fot. freepik.com

W powiecie raciborskim przybyło pięcioro zakażonych, jedna osoba zmarła.

W Polsce jest 5 739 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej pochodzi z województw: mazowieckiego – 903, pomorskiego – 705 i kujawsko-pomorskiego – 673, śląskie jest ósme z kolei z 288 zakażeniami. Z powodu COVID-19 zmarło siedem osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 54 osoby. W ciągu doby wykonano ponad 29 600 testów na koronawirusa. Od początku epidemii odnotowano w Polsce w sumie prawie 1,32 mln zakażeń, zmarło 29 119 osób, wyzdrowiało ponad 1,06 mln zakażonych.

- reklama -

W powiecie raciborskim przybyło pięcioro zakażonych, jedna osoba zmarła.

W poniedziałek zaczną się dwutygodniowe ferie zimowe dla wszystkich uczniów w kraju. Zorganizowany wypoczynek organizowany może być wyłącznie w kraju. Dopuszczone są tylko dwie formy: półkolonie dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I-IV szkoły podstawowej lub obozy szkoleniowe dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych. Organizatorem mogą być wyłącznie szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące szkoły lub placówki oraz stowarzyszenia i inne organizacje, w szczególności organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza. Półkolonie muszą też być organizowane według wytycznych sanitarnych mających na względzie trwającą epidemię koronawirusa.

Do 17 stycznia obowiązywać będzie wprowadzony pod koniec października nakaz, by w godz. 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku dzieci i młodzież do 16 lat nie wychodziły z domu bez opieki osoby dorosłej.

Czy po feriach uczniowie wrócą do szkół? Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiadał, że decyzja w tej sprawie zapadnie między 4 a 11 stycznia. Branych jest pod uwagę kilka wariantów, m.in. kontynuowanie nauki zdalnej przez wszystkich uczniów oraz powrót do nauki stacjonarnej części uczniów.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here