Tężnia solankowa powstała na terenie ZSOMS w Raciborzu [ZDJĘCIA]

teznia solankowa raciborz mb
Tężnia solankowa powstała na terenie ZSOMS w Raciborzu. Fot. Małgorzata Bonk/ZSOMS

Tężnia solankowa była jednym z projektów zgłoszonych do I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Obiekt za ok. 313 tys. zł powstał na terenie ZSOMS w Raciborzu.

Jednym z projektów zgłoszonych do I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w woj. śląskim w 2019 r. był projekt pn. „Tężnia solankowa – źródło zdrowia i miejsce wypoczynku dla mieszkańców Raciborza”. Uzyskując 1576 głosów, został zakwalifikowany jako zadanie do realizacji.

- reklama -

Tężna solankowa na terenie ZSOMS w Raciborzu w drewnianej konstrukcji, wyposażona w pompę, rozprowadzając solankę po odpowiednio rozmieszczonych gałęziach, powoduje wytwarzanie specyficznego mikroklimatu, pomagającego w leczeniu chorób układu oddechowego i we wzmocnieniu systemu odpornościowego. Dodatkowo zrewitalizowany podczas realizacji projektu teren szkoły poprzez zielony ogród z nasadzeniami drzew i krzewów wokół tężni oraz wyposażony w elementy małej architektury miejskiej stanowi miejsce spotkań i integracji mieszkańców Raciborza. – Ma to szczególne znaczenie w dzisiejszym czasie, kiedy to wskaźniki zanieczyszczenia środowiska i ilość pyłów w powietrzu są znacznie przekroczone. Jest to inwestycja w zdrowie mieszkańców i dzieci z Raciborza i miejscowości ościennych – uczniów ZSOMS w Raciborzu – czytamy w opisie projektu.

Z terenu można już korzystać, a obiekt zacznie całkowicie działać wiosną.

fot. Małgorzata Bonk/ZSOMS, Magdalena Czech-Majer
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj