Pijany rowerzysta z zakazem zatrzymany w Kuźni Raciborskiej

policja kuznia raciborska
Komisariat w Kuźni Raciborskiej. Fot. KPP Racibórz

47-latek miał w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada on już sądowy zakaz kierowania rowerami.

Wczoraj, 21 stycznia, ok. godz. 17:40 mundurowi z kuźniańskiego komisariatu zatrzymali na ul. Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej pijanego rowerzystę. Nieodpowiedzialnym kierującym rowerem okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Po przebadaniu okazało się, że w organizmie ma ponad dwa promile alkoholu. Nie była to jedyna wpadka cyklisty – po sprawdzeniu go w policyjnych systemach ustalono, że posiada on już sądowy zakaz kierowania rowerami. Teraz o dalszym losie 47-latka zadecyduje sąd.

- reklama -

Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu – samochodu, roweru czy motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego, jak również stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – apeuje policja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here