Sondaż: Większość Polaków za otwarciem hoteli, restauracji i wyciągów narciarskich

restauracja
Fot. Pexels.com

W powiecie raciborskim nie odnotowano dziś zakażeń ani zgonów.

W Polsce w ostatniej dobie odnotowano 2 419 przypadków zakażenia koronawirusem. Pochodzą one głównie z województw: mazowieckiego – 371, pomorskiego – 357 i kujawsko-pomorskiego – 218, w śląskim jest 147 nowych infekcji. Zmarło 38 chorych – 10 z powodu COVID-19, a 28 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Ostatniej doby wykonano 19 945 testów. Bilans epidemii koronawirusa w Polsce to 1 478 119 zakażonych, zmarło 35 401 osób, wyzdrowiało 1 237 736. Do tej pory wykonano 707 474 szczepień.

- reklama -

W powiecie raciborskim nie odnotowano zakażeń ani zgonów.

Coraz więcej przedsiębiorców w Polsce buntuje się przeciwko zakazowi związanemu z lockdownem i otwiera lokale. W miniony weekend otworzyło się kilkadziesiąt tysięcy takich miejsc w całym kraju. Czytaj także: Klub w Rybniku otwarty mimo zakazu. Wkroczyła policja

Jak wynika z sondażu IBRiS dla Business Insider, 69,2% społeczeństwa popiera otwieranie się hoteli oraz pensjonatów mimo obowiązujących obostrzeń. Duże poparcie jest także dla otwierania się wyciągów narciarskich – pozytywnie taki ruch ocenia 74,9% badanych. 69,9% badanych popiera otwieranie się restauracji, a 65,4% kawiarni. Poparcie dla otwierających się wbrew zakazom siłowni oraz klubów fitness wyraża 59,2% ankietowanych.

Tylko kluby i dyskoteki nie znajdują szerokiego poparcia – otwarcie tych lokali popiera jedynie 23,9% badanych.

– Rozumiem zniecierpliwienie i niejednokrotnie wręcz rozpacz ludzi, którzy patrzą, jak dorobek ich życia niszczeje. Jednak przepisy są takie, jakie są i niestety powinny być egzekwowane. Karanie ludzi, którzy są zrozpaczeni, jest okropną koniecznością. Przede wszystkim więc apelujemy do wszystkich o wytrzymałość i rozsądek – powiedział prezydent RP Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”. Działania polskiego rządu w walce z pandemią ocenił na „czwórkę z plusem”. W jego ocenie „gdyby u władzy byli brutalni gospodarczo liberałowie, to byłoby po nas”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here