Szlak pieszo-rowerowy im. Józefa Gawliny połączy gminę Rudnik z Brzeziem

waclawczyk rybka kruppa
Wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk z wójtem gminy Rudnik Piotrem Rybką i jego zastępcą Tomaszem Kruppą. Fot. UM Racibórz

Szlak ma prowadzić od Modzurowa przez Strzybnik, Rudnik i centrum Raciborza aż do Brzezia, gdzie w klasztorze Zgromadzenia Maryi Niepokalanej Józef Gawlina pełnił posługę kapłańską.

Szlak pieszo-rowerowy im. Józefa Gawliny łączący gminę Rudnik z centrum Raciborza, a docelowo z Brzeziem był głównym tematem spotkania wiceprezydenta Raciborza Dawida Wacławczyka z wójtem gminy Rudnik Piotrem Rybką i jego zastępcą Tomaszem Kruppą. 25 stycznia samorządowcy rozmawiali także o kilku projektach turystycznych możliwych do zrealizowania przez sąsiadujące ze sobą gminy.

- reklama -

Najważniejszym zadaniem jest idea połączenia Rudnika i Raciborza czerwonym szlakiem biskupa Józefa Gawliny. Planowany pieszo-rowerowy szlak ma prowadzić od Modzurowa – grób ks. Augustyna Strzybnego – przez ogrody bpa Gawliny w Strzybniku, dalej przez Rudnik do centrum Raciborza – pomnik Józefa Gawliny – aż do Brzezia, gdzie w klasztorze Zgromadzenia Maryi Niepokalanej Józef Gawlina pełnił posługę kapłańską.

Tematem dyskusji była ponadto organizacja wspólnych rajdów rowerowych z okazji obchodów 100-lecia przyjęcia święceń kapłańskich abpa Józefa Gawliny i ustanowienia ordynariatu Wojska Polskiego, a także przedsięwzięcia skoncentrowane wokół tematyki odrzańskiej.

W spotkaniu udział wzięli także Karolina Kunicka – naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta w Raciborzu i Zygmunt Kandora z Referatu Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Rudnik.

Więcej o turystyce w regionie przeczytasz na platformie Plusy dla Biznesu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here