Skazani z raciborskiego więzienia w akcji charytatywnej dla hospicjum

zaklad karny raciborz
Fot. mjr Tomasz Brzozowski

Akcje charytatywne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osadzonych. Tym razem własnoręcznie stworzyli 25 papierowych kwiatów oraz dwa domki wykonane z papieru i chleba.

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Raciborzu przekazali ozdoby wykonane przez skazanych z myślą o podopiecznych Hospicjum im. św. Józefa w Raciborzu. – Organizowane przez nas akcje charytatywne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osadzonych. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać pozytywny potencjał osób pozbawionych wolności. Osadzeni raciborskiego zakładu karnego własnoręcznie stworzyli 25 papierowych kwiatów oraz dwa domki wykonane z papieru i chleba. Prace są błyszczące i pełne kolorów, po to by wzbudzać pozytywne odczucia – mówi mjr Tomasz Brzozowski, wychowawca.

- reklama -

Jak tłumaczy, angażowanie osadzonych do aktywności na rzecz potrzebujących stwarza idealny grunt dla oddziaływań wychowawczych. Tego typu działalność przede wszystkim konfrontuje osadzonych z cierpieniem innych osób. Stawia pod znakiem zapytania własną sytuację życiową, wzbudza empatię i wrażliwość na potrzeby innych, pomaga odkryć w sobie wartościowego człowieka i daje nadzieję na podjęcie trudu poprawy samego siebie.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here