100 tys. zł dla Wodzisławia Śląskiego na rozwój kolei

pociag koleje slaskie
Pociąg Kolei Śląskich w Babicach

W ramach programu Kolej+ może zostać wybudowany przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum.

Rada Powiatu Wodzisławskiego podczas ostatniej sesji na wniosek zarządu powiatu postanowiła przeznaczyć 100 tys. zł dla Miasta Wodzisław Śląski na studium planistyczno-prognostyczne dla budowy przystanka kolejowego Wodzisław Śląski Centrum wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Opracowanie tej dokumentacji jest niezbędne, by inwestycja miała szansę zakwalifikowania do realizacji w ramach programu Kolej+.

- reklama -

Miasto Wodzisław Śląski w porozumieniu z Powiatem Wodzisławskim aplikuje o środki finansowe w Programie Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+ do 2028 roku. Środki zostaną przeznaczone na realizację projektu pod nazwą „Budowa przystanku kolejowego Wodzisław Śląski Centrum wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Zadanie będzie polegać na budowie drugiego toru w śladzie linii kolejowej nr 158 na odcinku Wodzisław Śląski – Wodzisław Śląski Centrum, dwóch peronów i toru odstawczego wraz z dostosowaniem urządzeń sterowania ruchem na stacji Wodzisław Śląski. Realizacja projektu wpłynie na zdecydowaną poprawę skomunikowania miasta Wodzisławia Śląskiego i rozbudowę siatki połączeń kolejowych.

4 września 2020 r. Rada Powiatu Wodzisławskiego poparła zgłoszenie przez Miasto Wodzisław Śląski i Powiat Wodzisławski projektu do Programu Kolej+. Pod koniec listopada minionego roku wniosek został zakwalifikowany do II etapu programu. Zgodnie z jego wymogami do 24 listopada 2021 r. należy opracować dokumenty aplikacyjne, w tym wstępne studium planistyczno-prognostyczne inwestycji. Szacowany koszt to około 300 tys. zł. Dzięki decyzji rady powiatu jedną trzecią ma wyłożyć powiat. To wydatek, który umożliwi poddanie projektu ocenie, której wynikiem będzie utworzenie listy rankingowej projektów i ich kwalifikacja do programu.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. 100 tyś na rozwój kolejnictwa ja pitole hahaha Kieca!!!!! 100 tyś to bierze Rodowicz za 3 piosenki w sylwestra 10-12 min na scenie. NIEDOROZWOJU UMYSŁOWY

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here