Racibórz: Świadek zareagował i uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

policja
Policja

Informacja przekazana policji przez świadka doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy, który kierując samochodem osobowym, spowodował kolizję. 58-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj, 3 lutego, kolejny kierowca wykazał się dużą nieodpowiedzialnością i pijany wsiadł za kółko swojego samochodu. Jednak dzięki wzorowej postawie świadka został ujęty i przekazany w ręce mundurowych z raciborskiej drogówki. Zgłaszający powiadomił dyżurnego policji, że w Raciborzu na ul. Rybnickiej w pobliżu stacji paliw ujął kierowcę mercedesa, który nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i spowodował kolizję, uderzając w tył opla, a do tego prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

- reklama -

Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował policjantów, którzy ok. godz. 17:30 zatrzymali ujętego 58-letniego mieszkańca Raciborza i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Ponadto stróże prawa potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż nieodpowiedzialny kierowca w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz 58-latkowi grożą nawet 2 lata pobytu w więzieniu.

– Akcja „Nie reagujesz – akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki kolejnej właściwej reakcji świadka policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę – podkreśla policja.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs na ręce świadka za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc przy zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy, wyrażając jednocześnie podziw dla postawy i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami Raciborza.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here