Warunkowe luzowanie obostrzeń od 12 lutego. Kina i hotele w reżimie sanitarnym

Fot. Krystian Maj/KPRM

– W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami – do 50% dostępnych miejsc – zapowiedział dziś premier.

– W ramach określonego reżimu sanitarnego otwieramy hotele, stoki, kina, teatry, baseny. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie. Chcemy powoli i ostrożnie wracać do normalności, stale jednak przypominając, że pandemia trwa. Każdego dnia do szpitali trafiają nowi chorzy, niektórzy przegrywają walkę z wirusem. Pamiętajmy zatem o zasadach bezpieczeństwa i higieny. Miejmy zdrowie nasze, ale też innych zawsze na pierwszym miejscu – przekazał premier.

- reklama -

Nowe zasady. Nadal w reżimie sanitarnym

– Luzujemy obostrzenia, ale na razie wprowadzamy łagodniejsze rozwiązania warunkowo – na dwa tygodnie. Najważniejsze dla nas są zdrowie i życie Polaków. Dlatego nadal, to bardzo ważne, obowiązują nas wszystkich zasady bezpieczeństwa – mówił premier Mateusz Morawiecki.

NOWE OBOSTRZENIA – OD 12 LUTEGO DO 26 LUTEGO

  • Wdrożone warunkowo na dwa tygodnie
  • Nadal obowiązuje reżim sanitarny

Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Dostępnych będzie 50% pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe będą zamknięte.

Kina, teatry, opery i filharmonie zostaną ponownie otwarte. Podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki oraz zakaz konsumpcji.

Od 12 lutego otwarte będą baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.

Otwarte zostaną również stoki.


Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. Wznowiony zostanie amatorski sport na świeżym powietrzu. Siłownie dalej pozostaną zamknięte. Restauracje,  tak jak do tej pory, będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

– Jeśli sytuacja będzie rozwijała się lepiej, to możliwe, że będą możliwe kolejne luzowania, ale od nas to wszystko zależy czy będziemy przestrzegać reżimu sanitarnego – dystans, dezynfekcja, maseczka – powiedział premier.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here