Wodzisławski magistrat konsultuje strategię i prosi o wypełnienie ankiety

Wodzisław Sląski Fot. Adrianna Sikorska

Rok 2021 jest dla Wodzisławia Śląskiego strategicznie ważny. Ruszyły bowiem prace nad nową Strategią rozwoju miasta, która ma obowiązywać przez najbliższą dekadę. Miasto chce, aby mieszkańcy wyrazili swoje opinie i pomysły.

Strategia rozwoju miasta jest podstawowym dokumentem określającym wizję przyszłości miasta, wskazującym priorytety i cele jego rozwoju w różnych sferach. Nakreśla także kluczowe kierunki działań wspierające rozwój miasta i jego mieszkańców. Waga i ogromna rola strategii ujawnia się w jej centralnej pozycji względem innych koncepcji rozwoju lokalnego oraz w integrowaniu podmiotów lokalnych biorących udział w formułowaniu i wdrażaniu dokumentu. Ma być ona także fundamentem procesu zarządzania strategicznego, dzięki któremu będziemy mogli prowadzić efektywne działania zmierzające do zrównoważonego rozwoju naszej wspólnoty.

- reklama -

Skonkretyzowanie wizji przyszłości i uporządkowanie własnych działań podporządkowanych rozwojowi miasta jest bardzo ważnym procesem z punktu widzenia przyszłych pokoleń. To właśnie my teraz urządzamy ich byt w naszym mieście. Sformułowanie strategii rozwoju poprzedzone zostanie wnikliwą analizą stanu gospodarki, posiadanych zasobów, ogólnych tendencji rozwojowych. Taka diagnoza daje możliwość lepszego wykorzystania posiadanego potencjału naszego miasta i jego mieszkańców – informuje wodzisławski magistrat.

– Jesteśmy pewni, że bardzo wiele w nową Strategię rozwoju miasta mogą wnieść przede wszystkim mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego W końcu to nasze miasto, w którym żyjemy, pracujemy, zakładamy swoje rodziny. To właśnie powody, dla których strategia powinna być ważna również dla Ciebie. Dlatego też prosimy o poświęcenie kilku chwil, wypełnienie elektronicznej ankiety i dołożenie swojego pomysłu na Twoje miasto, Twoje miejsce na świecie – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Kwestionariusz znajdziecie tutaj

Strategia w Raciborzu

Przypomnijmy, że prace nad budową strategii rozwoju ruszyły także w Raciborzu. 16 lutego o godz. 16:00 odbędzie się pierwsze spotkanie z mieszkańcami w ramach prac nad strategią. W programie spotkania będzie prezentacja harmonogramu prac, zaproszenie na warsztaty i spotkania w dzielnicach, dyskusja moderowana oraz inauguracja badania ankietowego. Czytaj więcej: Eksperci o budowaniu Strategii Rozwoju Raciborza: Chcemy, aby każdy mógł się wypowiedzieć

/UM Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj