Gowin o otwarciu hoteli: Odmrażamy gospodarkę odpowiedzialnie i stopniowo

Jarosław Gowin
Fot. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Od 12 lutego, warunkowo na dwa tygodnie, w reżimie sanitarnym zostaną otwarte hotele, kina, teatry, stoki narciarskie i boiska sportowe zewnętrzne. Zdaniem wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina to przykład odpowiedzialnego, stopniowego, roztropnego odmrażania gospodarki.

Minister rozwoju, pracy i technologii podkreślił, że nawet przed najnowszą decyzją o kolejnych krokach w znoszeniu obostrzeń pandemicznych, Polska na tle innych państw europejskich ma najmniejsze restrykcje jeżeli chodzi o działalność gospodarczą. Podkreślił, że decyzja o otwarciu hoteli, teatrów, kin i stoków została podjęta w wyniku dialogu prowadzonego przez rząd ze środowiskami biznesowymi, także pod auspicjami prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania z Radą Przedsiębiorczości.

- reklama -

– Wypracowaliśmy bardzo szczegółowe i mam nadzieję, że bardzo skrupulatnie realizowane reżimy sanitarne odpowiednie dla każdej branży – podkreślił wicepremier. Jarosław Gowin zwrócił się do branż nadal objętych obostrzeniami: – Przedstawicieli tych branż proszę o cierpliwość, jesteśmy w stałym kontakcie i będziemy w stałym dialogu ze światem biznesu i reprezentantami pracowników – powiedział. – Wobec branż nadal objętych obostrzeniami wszelkie formy pomocy nadal będą kontynuowane, tak długo, jak długo te obostrzenia będą obowiązywać – zapowiedział wicepremier. Podkreślił, że rząd i polskie społeczeństwo zdobyły się na ogromny wysiłek „praktycznej solidarności” w stosunku do polskich przedsiębiorców.

Jak czytamy na ministerialnej stronie, w ramach tarcz pomocowych skierowano do polskich firm już przeszło 182 mld zł. W ciągu trzech tygodni z tarczy finansowej PFR 2.0 pomoc trafiła do łącznie 31 tys. 200 firm. Wicepremier poinformował, że skala pomocy wyniesie ok. 10 proc. PKB i tak rekordowe wysokie wsparcie plasuje Polskę w pierwszej trójce państw Unii Europejskiej przeznaczających na pomoc dla przedsiębiorców najwięcej środków.

Z drugiej strony spora część przedsiębiorców zarzuca polskiemu rządowi brak realnego wsparcia i niekonsekwentne działania. O tym temacie pisaliśmy tutaj: Walka o przetrwanie, czyli wznawianie działalności pomimo obostrzeń

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here