Przedszkola w Pietrowicach Wielkich i Samborowicach otrzymały oczyszczacze powietrza

przedszkole pietrowice samborowice
Przedszkola w Pietrowicach Wielkich i Samborowicach otrzymały oczyszczacze powietrza. Fot. UG Pietrowice Wielkie

Placówki otrzymały oczyszczacze w ramach akcji „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku, złap oddech”.

Dwie placówki z gminy Pietrowice Wielkie: Przedszkole w Pietrowicach Wielkich i przedszkole z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samborowicach przystąpiły do II edycji kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku, złap oddech”. Organizatorem akcji jest Województwo Śląskie, którego zadania realizuje Departament Projektów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, a w efekcie pietrowickie przedszkole otrzymało dwa oczyszczacze powietrza, natomiast placówka w Samborowicach jeden.

- reklama -

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego. Kampania kierowana jest w szczególności do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów. Przedszkola biorące udział w kampanii przeprowadzą zajęcia edukacyjne o tematyce dotyczącej wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, smogu, walki z niską emisją, zachowań prozdrowotnych, a także przeprowadzą akcję informacyjną wśród rodziców.

Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj