Coraz więcej wniosków o dofinansowanie wymiany kotła w Raciborzu

Racibórz
Do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa wpłynęły 254 wnioski. Fot. Urząd Miasta Racibórz

Rośnie świadomość mieszkańców Raciborza w zakresie potrzeby wymiany starego źródła ciepła, o czym świadczy liczba złożonych wniosków. Jest ich o ok. 20% więcej niż w ubiegłym roku.

Nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła opalanych paliwem stałym w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych  prowadzono od  1 lutego do 2 marca. Do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa wpłynęły 254 wnioski. 205 z nich dotyczyło budynków mieszkalnych jednorodzinnych, a 49 lokali mieszkalnych. Wnioski w głównej mierze dotyczą wymiany kotłów opalanych paliwem stałym na kotły gazowe, ale także na źródła ciepła zasilane energią elektryczną, pompy ciepła oraz węzły cieplne zasilane z sieci ciepłowniczej. Okazuje się, że rośnie świadomość mieszkańców w zakresie potrzeby wymiany starego źródła ciepła, liczba złożonych wniosków jest o ok. 20% większa niż w roku ubiegłym. W 2019 roku ze wsparcia finansowego udzielonego przez Miasto Racibórz skorzystało 157 właścicieli budynków jednorodzinnych i 43 właścicieli i najemców lokali. Dzięki tym działaniom do powietrza rocznie nie trafi ponad 16 ton pyłu i ponad 22 kg rakotwórczego benzo-alfa-pirenu. Jak informuje raciborski magistrat, w tej chwili obecnej prowadzona jest weryfikacja i ocena złożonych wniosków. – W oparciu o dane w nich zawarte utworzona zostanie lista zadań zakwalifikowanych do dofinansowania. Lista zostanie opublikowana na tablicach ogłoszeń Urzędu Miasta Racibórz i na stronie internetowej miasta – przekazuje Urząd Miasta.

- reklama -

Cały czas mieszkańcy Raciborza mogą składać wnioski do programu „Czyste Powietrze”, w którym oprócz wymiany starego pieca i kotła na paliwo stałe można uzyskać dofinansowanie do termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here