Nagrody dla najlepszych. Prezydent wręczył stypendia uczniom SP 13

Stypendia
Prezydent wręczył stypendia wyróżniającym się uczniom SP 13. Fot. UM Racibórz

W SP nr 13 prezydent Dariusz Polowy wraz z zastępcą Dominikiem Koniecznym wręczyli stypendia czternastu najlepszym uczniom tej placówki. Dla wielu z nich była to pierwsza od wielu tygodni wizyta w szkole i spotkanie z koleżankami i nauczycielami.

112 uczniów raciborskich szkół podstawowych odbierze dyplomy i nagrody z rąk prezydenta Raciborza Dariusza Polowego za wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2020/2021. Epidemia wykluczyła organizację uroczystej gali podczas której możliwe byłoby wręczenie nagród wszystkim uczniom, stąd decyzja prezydenta o odwiedzeniu każdej szkoły z osobna.

- reklama -

– Takie kameralne spotkania mają swoją wartość. To otwiera drogę do ciekawych dyskusji i spotkań nie tylko z młodzieżą ale także kadrą naszych placówek oświatowych. Mówiłem stypendystom, że podziwiam ich za zaangażowanie i samodyscyplinę w czasie nauki zdalnej. Sytuacja, w której się obecnie znaleźli jest nietypowa i trudna dla wszystkich. Szkoła w domu to wyzwanie! Jeszcze raz serdecznie im gratuluję – komentuje prezydent Dariusz Polowy. Stypendia otrzymali Ci uczniowie, których średnia ocen była nie mniejsza niż 5,51. Rekordziści wypracowali średnią 6,0. Stypendium ma na celu wspieranie i motywowanie uczniów do osiągania wysokich wyników w nauce.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj