
Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była awaria piecyka. Dzięki temu, że właścicielka mieszkania posiadała czujnik czadu udało się jej uniknąć zatrucia niebezpiecznym gazem.
12 marca strażacy zostali wezwani przez lokatorkę mieszkania przy ul. 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim do wzbudzonego czujnika tlenku węgla w pomieszczeniu łazienki, w której zamontowany był piecyk gazowy do podgrzewania wody. Strażacy, po przybyciu na miejsce, dokonali pomiarów i potwierdzili obecność tlenku węgla w mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była awaria piecyka. Dzięki temu, że właścicielka mieszkania posiadała czujnik czadu udało się jej uniknąć zatrucia niebezpiecznym gazem. – W związku z powyższym apelujemy do mieszkańców, aby dokonywali okresowych przeglądów urządzeń grzewczych oraz zadbali o prawidłową wentylację w mieszkaniu. Zalecamy również zakup czujników tlenku węgla, które używane zgodnie z instrukcją potrafią ocalić zdrowie, a nawet życie – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.
/KPPSP w Wodzisławiu Śląskim oprac. c/




![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)

![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)



![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)
![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






