Szpital w Kędzierzynie-Koźlu tylko dla pacjentów covidowych

szpital kedzierzyn kozle
Fot. Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

Liczba łóżek dedykowana dla osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2 zostanie zwiększona do 263.

Od najbliższego poniedziałku, 22 marca, szpital w Kędzierzynie-Koźlu znów będzie przeznaczony wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem. Decyzję o kolejnym przekształceniu lecznicy podjął wojewoda opolski. Liczba łóżek dedykowana dla osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2 zostanie zwiększona do 263.

- reklama -

W dalszym ciągu normalnie funkcjonować będą przychodnie należące do SP ZOZ oraz punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Uruchomione zostanie także ambulatorium przy ulicy Roosevelta.

Oddział pediatryczny przy ul. 24 Kwietnia 13 pracuje w formule hybrydowej, tak jak dotychczas. Oddziały geriatryczny, pulmonologiczny i dermatologiczny pozostają przy ul. Judyma 4 w Kędzierzynie-Koźlu i pracują tak jak dotychczas.

Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna mieści się w budynku szpitala przy ul. Judyma 4. W dni powszednie jest ona dostępna dla mieszkańców od godz. 18:00, a w dni wolne całodobowo. Z poradnią można kontaktować się za pośrednictwem dedykowanego numeru telefonu: 77 40 62 752. W ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej utrzymany będzie dyżur pediatryczny.

Do dyspozycji mieszkańców pozostaje ambulatorium urazowo-ortopedyczne zlokalizowane w przychodni przyszpitalnej przy ul. 24 kwietnia 7. W dni powszednie pracuje ono w godzinach od 15:00 do 23:00, a w dni wolne od pracy w godzinach od 7:00 do 23:00.

Poradnie specjalistyczne pracują normalnie. Szpital zapowiedział wprowadzenie możliwości wykonywania małych zabiegów urologicznych i pełnoprofilowej diagnostyki urologicznej w przychodni urologicznej. Planuje także w najbliższym czasie zwiększyć dostęp do wybranych specjalistów.

Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w przychodniach przy ul. Harcerskiej, przy ul. 24 kwietnia oraz w szpitalu przy ul. Judyma pracują jak dotychczas, zgodnie z ustalonym harmonogramem szczepień.

Szpitalny Oddział Ratunkowy od 22 marca jest dedykowany wyłącznie pacjentom z rozpoznanym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Karetki zlokalizowane w Kędzierzynie-Koźlu w ramach Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego pracują normalnie dla wszystkich mieszkańców.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj