Dzień Wody w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA]

dzien wody markowice
Dzień Wody w bibliotece w Markowicach

Dzieci z Przedszkola nr 17 wysłuchały pogadanki na temat wody, rozwiązywały zagadki a także dyskutowały o tym, jak oszczędzać wodę.

Światowy Dzień Wody organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu we współpracy z Wodociągami Raciborskimi to już tradycja. Co roku w spotkaniach edukacyjnych uczestniczyło niemal 200 uczniów z raciborskich szkół. W tym roku zajęcia zorganizowała Filia Publiczno-Szkolna nr 10 w Markowicach.

- reklama -

Dlaczego woda jest taka ważna? Gdzie możemy ją znaleźć? Jak ją szanować? Na początku spotkania dzieci z Przedszkola nr 17 wysłuchały pogadanki na temat wody. Następnie z zapałem przystąpiły do zadań – rozwiązywania zagadek ukrytych pod kroplami wody czy zabawy polegającej na „ważeniu” wody. Dzieciom wyjaśniono także, skąd się bierze deszcz, przybliżono zjawisko krążenia wody w przyrodzie oraz zwrócono uwagę, że są takie miejsca na świecie, gdzie brakuje wody. Na koniec przeczytano opowiadanie „Przygody Fenka. Woda to skarb” oraz przeprowadzono twórczą dyskusję na temat sposobów oszczędzania wody.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj