Ile osób może spotkać się przy wielkanocnym stole? Obowiązuje limit

koronawirus wielkanoc
Fot. freepik.com

Zgodnie z obowiązującym rządowym rozporządzeniem np. na śniadanie wielkanocne będziemy mogli zaprosić maksymalnie 5 gości; do limitu tego nie są wliczani domownicy ani osoby zaszczepione przeciw COVID-19.

Od 27 marca będą obowiązywały w Polsce nowe obostrzenia. Zostaną zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane oraz salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne. W sklepach i kościołach będą obowiązywały nowe limity osób. Nie będą działały żłobki i przedszkola. Czytaj więcej: Nowe obostrzenia. Zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie, nowe limity w kościołach

- reklama -

Podczas konferencji prasowej padło pytanie o to, czy zmienią się limity dotyczące spotkań. – Wszystkie zasady bezpieczeństwa, które obowiązywały do tej pory – oprócz tych, o których informowaliśmy, że się zmienią – obowiązują te same, czyli limit zgromadzeń jest pięcioosobowy – odpowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. – Przypomnę, że w ramach tego limitu nie są zaliczane osoby, które odbyły szczepienie – dodał.

Oznacza to, że zgodnie z obowiązującym rządowym rozporządzeniem np. na śniadanie wielkanocne będziemy mogli zaprosić maksymalnie 5 gości; do limitu tego nie są wliczani domownicy ani osoby zaszczepione przeciw COVID-19.

O spędzenie świąt w wąskim kręgu najbliższej rodziny apelował premier Mateusz Morawiecki.- Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Chcę zaapelować już dzisiaj o to, żebyśmy spędzili je w wąskim gronie, w gronie wyłącznie najbliższej rodziny. To trudny apel, bo to święta, które mają nieść nadzieję, radość – i myślę, że już niedługo potem ta nadzieja, ta radość będzie do Polski wracała na skutek programu szczepień – mówił szef rządu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj