5 mln zł dla wodzisławskiego szpitala. To wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Szpital
Fot. Powiat Wodzisławski

Środki zostaną przeznaczone na dostosowanie do działalności medycznej wolnostojącego budynku dawnego Oddziału Internistycznego (wewnętrznego) w Wodzisławiu Śląskim.

Rozstrzygnięto kolejny nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zgodnie z informacją Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim ma otrzymać 5 mln zł.

- reklama -

Środki zostaną przeznaczone na dostosowanie do działalności medycznej wolnostojącego budynku dawnego Oddziału Internistycznego. W ramach przedsięwzięcia planowane jest wykonanie robót budowlanych, instalacji sanitarnej i elektrycznej oraz gazów medycznych. Ponadto PPZOZ w ramach realizowanego obecnie projektu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez wymianę zewnętrznej sieci ciepłowniczej, sieci c.w.u. wraz z węzłami cieplnymi i regulatorami pogodowymi oraz termomodernizacja budynków PPZOZ w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach” przeprowadzi w tym roku termomodernizację budynków byłej interny. Łączna realizacja tych zadań pozwoli na przywrócenie funkcji medycznych budynku, który obecnie jest nieużytkowany.

Przypomnijmy, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

/Powiat Wodzisławski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here