406 tys. mandatów za brak maseczki

koronawirus dziecko
Fot. freepik.com

Policjanci za brak maseczki nałożyli tylko w niedzielę 3790 mandatów, skierowali 442 wnioski o ukaranie do sądu i pouczyli 2665 osób.

Policja przeprowadziła dotąd 3,6 mln kontroli mających na celu sprawdzenie, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia związane z pandemią. Jednym z nich jest obowiązek zasłaniania ust i nosa. Za nieprzestrzeganie tego nakazu policjanci od początku działań nałożyli ponad 406 tys. mandatów, skierowali ponad 58 tys. wniosków o ukaranie do sądu, a 257 tys. osób pouczyli. Tylko w niedzielę nałożyli 3790 mandatów, skierowali 442 wnioski o ukaranie do sądu i pouczyli 2665 osób.

- reklama -

– W niedzielę skontrolowali ponadto 2015 środków transportu publicznego pod kątem limitu pasażerów i noszenia maseczek, a także 3821 obiektów handlowych oraz 96 miejsc organizacji wesel i 74 miejsca, gdzie organizowane są dyskoteki. Również tylko wczoraj funkcjonariusze skontrolowali 388 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 756 restauracje i 748 kluby fitness i siłownie – przekazał rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

– Cały czas apelujemy o solidarność z chorymi i samodyscyplinę, aby zahamować transmisje wirusa. Pamiętajmy, że policjanci nie walczą z ludźmi, a z pandemią. Nie chcemy mieć powodów do karania – podkreślił insp. Ciarka.

Policjanci ponadto od początku działań związanych z pandemią 63 mln razy kontrolowali osoby skierowane na kwarantannę, a tylko w niedzielę – 425 065 osób. – Codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierujemy ok. 20 tys. policjantów. Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego – dodał rzecznik.

oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here